Koooş Ücretsiz Sertifikaya Kooooş!

Abilerim, ablalarım sıcak sıcak, kuşe kağıda basılı, o mürekkep kokusunun hafif nahoş yaptığı sertifikalardan aldınız mı ? Hem de ücretsiz.

Bugün toplam 3 sertifika almaya hak kazandım. İstanbul İşletme Enstitüsü‘nün ücretsiz sertifika programlarına kayıt olup, canlı veya pdf olarak verilen eğitimleri tamamladıktan güzel bir hafta sonu kahvenizi alıp 12:00 – 23:59 arasında sınava girerim, yan tarafta da sekmemi açar kahvemi yudumlarken yaparım diyorsanız kahveyi bırakın çünkü dökebilirsiniz.

Kopya çekmeniz yasak(ki bunu nasıl tespit ediyorlar merak ediyorum) ve sürenin az olmasında bir kahve içemeyebilirsiniz.

Ben Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi ve İletişim Teknolojileri ve Toplum, bu eğitimlerden “aşkım bak ücretsiz eğitim varmış işimize yarar diyerek beni haberdar eden kız arkadaşım Pelin(kalp) Satış ve Pazarlama Teknikleri, İşaret Dili Eğitimi sertifikalarını kazandı. Ben her iki sınavdan 80, Pelin ise birinden 70 diğerinden 80 aldı.

Soru sayısı derse göre değişiyor. Ama bir dezavantaj sertifikanızı pdf olarak göremiyor sadece 59+13 tl kargo ücreti ile beraber sipariş edebiliyorsunuz.ÜCRETSİZDİ HANİ! diyebilirsiniz eğitimler ücretsiz. Sertikalar da ücretsiz;

Sanırım anladınız. 🙂

Daha sonra “Haydi ders çalışalım diyip Pelin’i ve tabi kendimi ders çalışmaya heveslendirmeye çalışırken Pelin “baaak bir sürü eğitim buldum” diyerek
Akademi Dünya‘yı attı. Bir girdim eğitimlere bir baktım. Gözlerim fal taşı gibi açıldı. Bir sürü eğitim var. Büyük bir heyecanla “Bilişim Teknolojileri” sekmesine tıkladım. Javascript gördüm. Büyük güzel bir eğtim beklerken pdflerden kesilmiş 4-5 sayfa ve 4 konu başlığı vardı. İlk eğitimden sonra 15, ikinci eğitimden sonra 9, üçüncü eğitimden sonra 3 dakika bekleyerek 30 dakika’da bir sertifika alabiliyorsunuz. Biraz daha üstüne düşülebilirdi sanki. O kadar geniş bir yelpaze var ki “Sebzecilik” sertikanız bile olabilir.

Ben basılmış halini talep etmedim. Ancak teyit etmek isterseniz LinkedIn hesabıma girip sertikalar kısmına göz atabilirsiniz.

http://linkedin.com/in/cagriel/

Yazıma son vermeden görsel olarak kullandığım (tam olarak çıkmadı boyutlandırsam bile kusura bakmayın) büyük usta Kemal Sunal’a da saygılarımı iletiyorum.

Kendinize iyi bakın, aman ha sertifikasız kalmayın hele ki ücretsizz 😉